31 32 33
Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy >> Wyniki konkursu literackiego XXVII Festiwalu Papieskiego "TOTUS TUUS"
Wyniki konkursu literackiego XXVII Festiwalu Papieskiego "TOTUS TUUS"
Autor: Krzysztof Jarosz   
18 października 2020

Poznaliśmy laureatów XXVII Festiwalu Papieskiego edycja 2020 organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną im Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu, dorosłym, dzieciom, młodzieży, a także ich instruktorom za przygotowanie i nadesłanie tak dużej ilości prac. Laureatom gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród od poniedziałku 19 października w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej, ul. Jana Pawła II 363.

 

PROTOKÓŁ KONKURSU LITERACKIEGO
XXVII FESTIWALU PAPIESKIEGO „TOTUS TUUS”

 

W dniu 12 października 2020 r. powołana przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zofii Solarzowej komisja literacka w składzie:

Aniela Bafia – przewodnicząca
Andrzej Jacek Nowak
Bartłomiej Kudasik

po przeczytaniu 80 przesłanych prac literackich przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagroda Specjalna Przewodniczącej Jury – „Wędrując z Janem Pawłem II po Polsce” – Stanisław Mackiewicz, kl. VIII – Szkoła Podstawowa nr 1 w Libiążu

Nagroda Specjalna Przewodniczącej Jury – „Pożar Notre Dame w Paryżu z Janem Pawłem II w tle – 15 kwietnia 2019” – Emilia Berndsen, Sułkowice

Nagroda Specjalna Wójta Gminy Biały Dunajec za najlepszy zestaw wierszy – Zofia Roj-Mrozicka z Zakopanego

Nagroda Specjalna dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury - „Dobry wieczór, mam na imię Julka” – Zuzanna Deć, kl. II – Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach

Nagroda Specjalna dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury - „Podziękowanie” – Franciszek Fiedler, kl. VII – Szkoła Podstawowa w Szaflarach

 

KLASY 0 – III
Poezja gwarowa
 
Nagroda:
„Kwiotusie dlo Ojca Świętego” – Lena Czernik, Bańska Wyżna
 
KLASY I – III
Poezja w języku literackim
 
Nagroda:
 
„Nowa Mamusia” – Piotr Turski, kl. I – Szkoła Podstawowa w Podczerwonem

„Totus Tuus” – Weronika Dzierżęga, kl. III - Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Dunajcu

„Wszystkie takie same” – Marcin Turski, kl. III – Szkoła Podstawowa w Podczerwonem

„Jan Paweł II” – Zuzanna Nowak, kl. III - Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Dunajcu

Wyróżnienie:

„Ojciec w bieli” – Piotr Krzykawski, kl. III – Szkoła Podstawowa w Kwaśniowie Dolnym/Klucze

 

KLASY IV – VI
Poezja gwarowa

Nagroda:

„Ojce Świynty” – Hubert Kordeczka, kl. VI – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem

„Pamięci Świętego Jana Pawła II w setną rocznicę Jego urodzin” – Tomasz Watycha, kl.VI – Szkoła Podstawowa nr 5 w Nowym Targu

 

Poezja w języku literackim
Nagroda:

„Moje zawierzenie” – Amelia Kulawik, kl.VI – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Graboszycach

„Biały Pielgrzym” – Klaudia Podkanowicz, kl.VI – Szkoła Podstawowa nr 5 w Nowym Targu

„Nasz Janie Pawle II” – Jessica Strama, kl.VI – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 SPSK w Starem Bystrem

Wyróżnienia:

„Jan Paweł II” – Szymon Gonciarczyk, kl.VI Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 SPSK w Starem Bystrem

„Janie Pawle II” – Kacper Guńka, kl.VI – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 SPSK w Starem Bystrem

„Biały Pielgrzym z Polski” – Natalia Krzykawska, kl.IV –Szkoła Podstawowa w Kluczach

 

Proza w języku literackim
Nagroda:

„Kochany Janie Pawle II” – Sylwia Paw, kl. V – Szkoła Podstawowa nr 11 w Nowym Targu

„Drogi Ojcze Święty” – Wiktoria Hornik, kl. V – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem

„Karol Wojtyła” – Weronika Rzadkosz, kl. V – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem

Wyróżnienia:

„Drogi Janie Pawle II” – Bartosz Stańdo

„Cztery Mamy” – Andrzej Turski, kl. IV – Szkoła Podstawowa w Podczerwonem

„Witaj Najczcigodniejszy Janie Pawle II” – Alicja Sobczak, kl. V – Szkoła Podstawowa w Odrowążu

 

KLASY VII – VIII
Poezja gwarowa

Nagroda:

„Totus Tuus” – Aleksandra Kordeczka, kl. VII – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem

 

Poezja w języku literackim

Nagroda:

„Cały Twój” – Anna Gołdyn, kl. VIII – Szkoła Podstawowa nr 11 w Nowym Targu

„Jan Paweł II” – Anastazja Bandyk, kl. VII – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem

„Księga Prawdy” – Oliwia Stanek, kl. VII – Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Dunajcu

Wyróżnienia:

„Jan Paweł II” – Maria Żołnierczyk, kl. VII – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem

„Niebiańskie Zawołanie” – Kacper Antolak, kl. VII – Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Dunajcu  

„Barka” – Przemysław Tokarz, kl. VIII – Szkoła Podstawowa w Pieniążkowicach

 

Proza w języku literackim

Nagroda:

„Święty Janie Pawle II” – Amelia Kudasik, kl. VIII – Szkoła Podstawowa nr 11 w Nowym Targu

„Słowa Totus Tuus” – Martyna Majerska, kl. VII – Szkoła Podstawowa nr 11 w Nowym Targu

„Kochany Ojcze Święty” – Nadia Knapczyk, kl. VIII – Szkoła Podstawowa nr 11 w Nowym Targu

 Wyróżnienia:

„Kochany Ojcze Święty” – Wiktoria Uran, kl. VII – Szkoła Podstawowa w Zbydniowie

„Umiłowany Ojcze Święty” – Paulina Hajnos, kl. VII – Szkoła Podstawowa w Pieniążkowicach

„Kochany Ojcze Święty” – Wojciech Satoła, kl. VII – Szkoła Podstawowa w Zbydniowie

„Wywiad z p. M. Pędzimąż” – Zuzanna Kwak, kl. VII – Szkoła Podstawowa w Pieniążkowicach

 

SZKOŁA PONADPODSTAWOWA
Proza w języku literackim

Nagroda:

„Nie była Ewą z raju” – Ilona Kosiba, kl. II – Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach

„Przebaczenie ma znaczenie” – Faustyna Bobola, kl. II – Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach

 

DOROŚLI
Poezja gwarowa

Nagroda:

„Totus Tuus” – Antonina Łacek, Nowe Bystre

„O Świętym z Wadowic” – Jan Świder Zbójnik, Biały Dunajec

„Na klęckak” – Zofia Roj-Mrozicka, Zakopane

Wyróżnienie:

„W październikowy poniedziałek” – Janina Pawlikowska, Gliczarów Górny

 

Poezja w języku literackim

Nagroda:

„Totus Tuus” – Barbara Stożek, Mszana Dolna

„I cóż tam robisz” – Urszula Mika – TEATR po LATACH, Świątniki Górne

„Totus Tuus” – Urszula Drzyżdżyk–Dziudziel, Oświęcim

Wyróżnienia:

„Totus Tuus” – Helena Waśniowska – TEATR po LATACH, Świątniki Górne

„Cały Twój” – Alina Pukło – Wrząsowice

 

Proza gwarowa

Wyróżnienie:

„Poprawiny na wypasie” – Krystyna Blamek–Hyrkiel

 

Proza w języku literackim

Nagroda:

„Totus Tuus” – Zdzisława Karoń, Sieniczno

Wyróżnienie:

„Drogi Ojcze Święty Janie Pawle II” – Marianna Górna, Bielsko – Biała

 

Komisja podkreśla duże zainteresowanie konkursem i fakt, że Osoba i Dzieło Jana Pawła II są żywym źródłem inspiracji dla wielu osób, zarówno piszących gwarą, jak i w języku ogólnym. Szczególnie cieszy zainteresowanie dzieci i młodzieży, które nie miały już szczęścia bezpośredniego kontaktu ze Świętym z Wadowic, niemniej jury zachęca rodziców i opiekunów – dziękując im za trud wtajemniczania młodego pokolenia w życie i dokonania Karola Wojtyły – by namawiali swoich podopiecznych do bardziej samodzielnej pracy, nie wykonując jej za nich.

 

Jury:

Aniela Bafia
Andrzej Jacek Nowak
Bartłomiej Kudasik
 
 
 

 




| odwiedzin: 293 wydrukuj Drukuj | powiadom znajomegoEmail

 
Listopada 2020
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Nasi Partnerzy